Ulti Clocks content
    logowanie
    zobacz więcej używając loginu i hasła, które są na tablicy ogłoszeń



    Poczuj się bezpiecznie w swojej szkole”

    Gmina Kluczbork uzyskała dofinansowanie (w wysokości 100 000 zł) projektu pod nazwą „Poczuj się bezpiecznie w swojej szkole”, mieszczącego się w założeniach programu „Razem bezpieczniej”, przyjętego uchwałą Rady Ministrów Nr 218/2006 z 18 grudnia 2006r. na lata 2007-2015.

     

    Adresatem projektu, realizowanego do 31 grudnia 2010 r., są uczniowie:

    Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kluczborku, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Kluczborku, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Emilii Plater w Kluczborku, Publicznego Gimnazjum Nr 3 im. Jana Pawła II w Kluczborku oraz Publicznego Gimnazjum Nr 5 im. Mikołaja Reja w Kluczborku.

     

    Młodzież wieku szkolnego przeżywa szereg emocji i doznaje szczególnie dynamicznie bodźców wpływających na rozwój osobowości i postaw. To, jak się potoczy ich przyszłe życie zależy w dużym stopniu od warunków zaistniałych w przysłowiowej szkolnej ławie. Rozwój musi być pozytywnie wzmacniany przez pracowników oświaty, ale jednocześnie izolowany od ujemnych wpływów środowiska.

    Ujemny wpływ wywierają czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Zewnętrzne to oddziaływanie systemu szkolnego, grupy rówieśniczej, środowiska rodzinnego. Wewnętrzne to stany ducha i emocji poszczególnych uczniów.

    Realizacja projektu, w zamierzeniach autorów, powinna zabezpieczyć młodzież szkolną przed potencjalnie szkodliwym wpływem niepożądanych gości szkół kluczborskich (system ograniczonego dostępu), którzy dotychczas, mając łatwy dostęp do uczniów, prowokowali sytuacje konfliktowe lub wpływali na spożywanie używek.

    Wprowadzenie ograniczonego dostępu do szkół powinno uspokoić środowisko każdej szkoły, szczególnie gimnazjów - we wszystkich szkołach, uczestniczących w projekcie, zainstalujemy, dla poprawy bezpieczeństwa, urządzenia ograniczające wstęp do szkoły w czasie zajęć szkolnych.

    Edukacja prozdrowotna i wychowująca, w połączeniu z konkretną ofertą zajęciową (relaksacja, terapia i sport), powinna przynieść pożądane efekty w postaci większej aktywności społecznej wypierającej stany nudy, frustracji i agresji. Nastąpi wzrost zadowolenia z powodu chodzenia na ciekawe zajęcia, wzrośnie pozytywna solidarność grupowa i wzrost poziomu akceptacji rzeczywistości szkolnej.

    W ramach projektu zorganizujemy zajęcia zwiększające umiejętności wydajnego i skutecznego uczenia się.

    Spróbujemy podnieść poziom komunikacji między uczniami a środowiskiem szkolnym i domowym.
    Chcemy wprowadzić zajęcia sportowe o charakterze rekreacyjnym i terapeutycznym, zwiększających poziom akceptacji kultury fizycznej i rozumienie znaczenia jej aspektów zdrowotnych – będą to m.in.: tenis stołowy i ziemny, narty zjazdowe, nordic walking

    Podejmiemy także działania skierowane do nauczycieli: szkolenia w zakresie rozwiązywania sytuacji konfliktowych, zajęcia warsztatowe w zakresie radzenia sobie ze stresem, ćwiczenia relaksacyjne, spopularyzowanie ruchu sportowego dla zdrowia, trening umiejętności wychowawczych i komunikacji międzypokoleniowej.

    Trzecim podmiotem ujętym w programie będą rodzice do których skierujemy ofertę warsztatową
    w zakresie metod wychowawczych i komunikacji ze środowiskiem dzieci.

    Szczególną uwagę zwrócimy na pomoc rodzinom mającym kłopoty wychowawcze z dziećmi.

    Aby te zamierzenia się spełniły konieczne jest pozytywne nastawienie wszystkich podmiotów uczestniczących w projekcie.

    Koordynator projektu Piotr Stefaniuk

     

     

    Poprawiony (czwartek, 22 kwietnia 2010 19:11)

     


    Do konkursu przygotowywała Anię p. Ewa Jakubik

    Poprawiony (piątek, 09 kwietnia 2010 18:18)

     

    Wielkie Dyktando

     

    Dnia 27 lutego 2010 roku odbyła się w naszej szkole IX edycja Wielkiego Dyktanda.

    W konkursie wzięli udział mistrzowie ortografii z klas III Publicznych Szkół Podstawowych.

    Na początku, podczas krótkiej rozgrzewki, uczniowie rozwiązywali ortograficzne zagadki i rebusy. Potem pisali dyktando pt.: „Marzenia”. Czekając na wyniki oglądali występy chóru szkolnego prowadzonego przez panią Grażynę Nowicką.

    Zwycięzcy konkursu dostali w nagrodę dyplomy i słowniki ortograficzne, pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

    Oto wyniki konkursu:

    I m Adrianna Pałaszewska PSP 5 Kluczbork

    II m Agnieszka Całka PSP Bąków

    III m Jakub Woźny PSP Kujakowice Dolne i Jakub Płatek PSP 1 Kluczbork

     

     

    Zofia Nowak

    Poprawiony (poniedziałek, 29 marca 2010 18:12)

    Więcej…

     

    Śpiewająca Polska

    - projektem powszechnej edukacji chóralnej

     

    Z przyjemnością informujemy, iż Narodowe Centrum Kultury przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę chórów przyjętych do Ogólnopolskiego programu rozwoju chórów szkolnych „Śpiewająca Polska” na okres od marca do grudnia 2010 roku – na liście już po raz trzeci znalazła się nasza szkoła.

    W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kluczborku dyrygentem chóru jest mgr Grażyna Nowicka.

    Poprawiony (poniedziałek, 15 marca 2010 19:07)

    Więcej…