Ulti Clocks content
    logowanie
    zobacz więcej używając loginu i hasła, które są na tablicy ogłoszeń



    3 grudnia w naszej szkole odbył się I etap konkursu „Matematyczne Potyczki”.
    W zmaganiach wzięło udział 15 uczniów klas trzecich, którzy zmierzyli się z niełatwymi zadaniami matematycznymi. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w skład której weszły: pani dyrektor Ewa Bar, pani Beata Górska oraz pani Natalia Liśkiewicz. Po komisyjnym sprawdzeniu prac wyłoniono laureatów.


    Oto uczniowie, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w XII Regionalnym Konkursie „Matematyczne Potyczki”:

    I miejsce Dawid Łakomski – 24 punkty
    II miejsce Paulina Banasińska – 22 punkty
    III miejsce Jakub Duchnowski – 21 punktów

    Laureatom oraz wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

    Poprawiony (czwartek, 03 grudnia 2015 22:08)

    Więcej…

     
     

    26 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się posiedzenie IV Dziecięcej Rady Miejskiej.

    Mottem debaty były słowa Janusza Korczaka: „Nie ma spraw, które dzieci nie dotyczą i tematów, na które z dziećmi rozmawiać nie można, trzeba tylko wiedzieć, jak to robić.”

    W tym roku reprezentanci szkół podstawowych z miasta i gminy Kluczbork debatowali pod hasłem: Wszystkie szkoły uczą się bezpiecznego korzystania z internetu. Walka z cyberprzemocą- współczesnym obliczem przemocy.

    Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Kowalska, Filip Stasiak i Arek Pajor.

    Więcej…

     

    Uczniowie klasy III a przygotowali dla młodszych kolegów przedstawienie pt.: „W pszczelej szkole dobrego wychowania”. Inscenizacja powstała w ramach realizowanych projektu „Szkoła Dobrego Wychowania” i programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

    Spotkanie było okazją do wzbogacenia wiadomości na temat pszczół, ich środowiska życia, produktów dostarczanych człowiekowi oraz korzyści jakie niosą przyrodzie i ludziom. Ponadto owadzia gromada przybliżyła tematykę kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych. Zgromadzeni uczniowie wysłuchali, a następnie odpowiadali na pytania dotyczące wiersza Jana Brzechwy pt.: „Kwoka”. Zaprezentowane przez trzecioklasistów scenki sytuacyjne ukazały jak powinien zachowywać się uczeń podczas wizyty w bibliotece i sekretariacie. Najmłodsi uczniowie poznali cechy jakimi powinien charakteryzować się prawdziwy dżentelmen.

    Okazało się, że dzieci doskonale znają zwroty grzecznościowe i starają się stosować je w codziennym życiu. Mamy nadzieję, że udział uczniów w tym spotkaniu przyczynił się do refleksji nad swoim zachowaniem i zmiany niektórych postaw na lepsze.

    Więcej…

     

    Poprawiony (piątek, 27 listopada 2015 22:51)